Než si pořídíme freťuli :)

29. listopadu 2008 v 18:26 | T3R3ZS <3 |  Fretky
Pár informací, co udělat než sipořídáme domů fretku.

V první řadě by jsme si měli říct, zda na ni máme místo. Není vhodné chovat fretku v kleci na balkóně nebo někde venku ve voliéře. Pak totiž není moc ochočená, je plachá a kouše. A navíc jí nemůžeme věnovat svůj volný čas.

Dále bychom si měli uvědomit, že potřebuje nějakou veterinární péči - očkování, opravidelné kontroly atd.
Každý měsíc jí budete muset kupovat dostatek krmení, stelivo (pro kočky) - písek - do záchodku.
Měli bychom vědět, jak je i stará. Nejlepší jsou fretku ve věku 6ti týdnů - 2 měsíců. V tomto věku se nejlépe ochočují. Samozřejmě je asi pro ni i pro vás nejlepší mít fretku už od malinka - tedy zhruba od těch 6ti týdnů.
Měli byste se i ujistit, jestli jde fretka naočkovaná. Pokud není, musíte si zajistit očkování sami. Pokud je, měli byste si od chovatele vyžádat očkovací průkaz.
Pak si pokud možno od chovatele zjistěte, na co je zvyklá. Například na jaké krmení je zvyklá, co jí chutná, na jaké stelivo je zvyklá atd. Kdyby jste jí totiž ze dne na den změnili jídelníček, mohlo by jí to způsobit potíže.
A než si fretku dovezete domů, bylo by nejlepší, kdyby jste už měli pelíšek, hračky, misky, krmení, záchod(nejlépe kočičí nebo speciální pro fretky) a klec, ve které bude přebývat v noci, nebo když nebudete doma, tak aby ste to všechno měli nachystané.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama